فناوری

آنر گوی سبقت از شیائومی و اپل در بازار موبایل چین ربود

گزارش جدید شرکت تحقیقاتی CINNO Research از بازار تلفن‌های هوشمند چین نشان می‌دهد که آنر به سومین برند بزرگ بازار موبایل تبدیل شده است. این برند در راه رسیدن به رده سوم اپل و شیائومی را پشت سر گذاشته و حالا پایین‌تر از اوپو و ویوو قرار گرفته است.

برند مستقل آنر که پارسال از زیرمجموعه هواوی جدا شد، در ماه ژوئیه ۴ میلیون تلفن هوشمند فروخته و به رده سوم رفته است. شیائومی و اپل به ترتیب با فروش ۳.۹ میلیون و ۳ میلیون دستگاه در رده‌های چهارم و پنجم قرار دارند.

اوپو همچنان با فروش ۵.۶ میلیون دستگاه در جایگاه نخست دیده می‌شود و ویوو هم با ۵.۳ میلیون دستگاه جایگاه دوم را از آن خود کرده است. با این حال، ماه ژوئیه در مقیاس سالانه شرایط نسبتا خوبی نداشته است. چین در این ماه مجموعا میزبان ۲۶ گوشی جدید بود که افتی ۳۸.۱ درصدی را نشان می‌دهد و فقط ۱۱ دستگاه از این محصولات از فناوری ۵G پشتیبانی می‌کردند.

حالا که صحبت از ۵G شد، باید گفت که شرکت‌ها توانسته‌اند حدود ۲۹ میلیون دستگاه بفروشند و از این میان ۲۳ میلیون دستگاه از قابلیت‌های نسل بعد بهره می‌برند. مجموع فروش دستگاه‌ها ۲۸.۶ درصد بیشتر شده اما نکته مهم‌تر این است که بازار ۵G رشد ۷۹.۶ درصدی را تجربه کرده است. آمار کلی فروش دستگاه‌های ۵G اکنون به ۴۰۰ میلیون رسیده که بیشتر از تمام کاربران بازارهای بزرگی نظیر ایالات متحده و اروپاست.

آنر پس از جدایی از هواوی فقط ۳ درصد از سهم بازار چین را در دست داشت. ولی رفته‌رفته جای پای خود را در این بازار محکم کرد و توانست رشد چشمگیری را تجربه کند. این شرکت اخیرا از گوشی‌های سری مجیک ۳ پرده برداشت که برای بازگشت آنر به بازار محصولات رده بالا طراحی شده‌اند.

شرکت‌های چینی حالا با معرفی محصولات جدید در ماه اوت برای مقابله با عرضه آیفون ۱۳ در ماه سپتامبر آماده می‌شوند.

سرچشمه
دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا