اخبار ورزشی

آیا وزیر ورزش جدید یک فرد ورزشی است ؟

آیا وزیر ورزش جدید یک فرد ورزشی است ؟


وزارت ورزش در دولت سیزدهم؛ این بار نوبت به یک فرد ورزشی می‌رسد؟

با معرفی وزیرهای پیشنهادی رئیس جمهور مشخص شد که گزینه وزارت ورزش یک فرد ورزشی است، موضوعی که در چند سال اخیر به چشم نمی‌خورد.
به گزارش زمانیک ، نگاهی به وزیرهای پیشین ورزش و جوانان نشان می‌دهد چهره‌هایی که سکان هدایت این وزارتخانه را برعهده گرفته‌اند از جنس ورزش نبودند. محمد عباسی، محمود گودرزی و مسعود سلطانی‌ فر سه وزیر ورزشی بودند که هیچ‌کدام ورزشی نبوده و از دنیای دیگری(سیاست یا دانشگاه) گام به ساختمان سئول گذاشتند.

وزیر ورزش حمید سجادی
وزیر ورزش حمید سجادی

حمید سجادی که به عنوان وزیر ورزش پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس معرفی شده، تجربه حضور در دو دوره المپیک را داشته و مسئولیت‌های مختلف را در ورزش تجربه کرده است.

درباره حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش

مدارک تحصیلی حمید سجادی

سجادی دارای مدرک دکترای برنامه‌ریزی تربیت بدنی است. وی در تاریخ ورزش ایران نام خود را به عنوان یکی از دوندگان سرشناس مطرح کرده و موفق شده افتخارات زیادی نیز کسب کند.

سابقه ورزشی حمید سجادی

در دوران ورزش حرفه‌ای سجادی، رکوردی نبود که به نام او ثبت نشده باشد. نکته جالب توجه اینکه هنوز هم رکورد ماده‌های دوی ۳ هزار متر با مانع، ۵ هزار متر، ۱۰ هزار متر و همچنین دوی ۱۵۰۰ متر داخل سالن و ۳ هزار متر داخل سالن به نام سجادی ثبت است.

وزیر ورزش حمید سجادی

سجادی که سابقه دو دوره حضور در بازی‌های المپیک در سال‌های ۱۹۹۲ بارسلون و ۱۹۹۶ آتلانتا را در کارنامه دارد، در ۱۷ سال عضویت در تیم ملی و در رقابت‌های برگزار شده در سطح قاره آسیا افتخارات زیادی را کسب کرده که از جمله آنها می‌توان به کسب مدال یک مدال طلا (۱۹۹۱ کوالالامپور) و چهار برنز در مسابقات قهرمانی آسیا و یک مدال نقره در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ تایلند اشاره کرد.

عضویت در کمیته ورزشکاران شورای المپیک آسیا (۷۳ تا ۷۷)، عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون دوومیدانی (۷۲ تا ۷۵)، ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش (۸۵ تا ۸۷)، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره باشگاه سایپا (۸۷ تا ۸۸)، معاونت امور ورزشی سازمان تربیت بدنی (۸۸ تا ۹۰)، معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان (۹۰ تا ۹۲)، عضویت در شورای عالی سیاستگذاری ورزش سیما (۸۹ تا ۹۵)، عضویت در هیئت مدیره باشگاه سایپا (۹۲ تا ۹۵)، مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد (سال ۹۶)، بخشی از سوابق ورزش و اجرایی سجادی به شمار می‌رود.

سکاندار جدید ساختمان سئول

با این شرایط باید منتظر ماند و دید مجلس به این فرد ورزشی برای حضور در ساختمان سئول رای اعتماد می‌دهد یا اینکه باز هم باید شاهد حضور چهره‌های سیاسی در ورزش باشیم اتفاقی که قطعا تبعات خوبی به همراه نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا